İhale Süreci İle İlgili Eğitimler

1. İhale Araştırması: İlgili idarelerin güvenlikli sayfalarında sadece kayıt yaptırmış olan firmalar için açılan ihale takibi ile bilgilendirmeler.
2. İhaleye veya Ön Yeterliliğe ilgi Belirtme: Firmanın uygun gördüğü ihaleye ilgi belirtip firmayı davet ettirme.
3. İhale Makamı ile İhale Öncesi Yazışmalar: İhale makamı ile katılımcı firma adına bilgi almaya yönelik soruları içeren yazışmaları yapmak.
4. Teklifin Sunulması: Teklif dosyası kapatıldıktan sonra teklifi idareye sunmak ve ihale oturumunda arzu edilirse firmayı temsil etmek ve ihaleyi izlemek.
5. İdare Kaydı: İlgili idareler nezdinde firma kaydı yaptırıp, idarelerin kaynak arşivlerinde yer almak.
6. İhalelerin Sunumu: İdarelerin yayınladıkları ihalelerin firmalara sunumu, uygunluğu, bütçeleri, katılım koşulları vs.
7. Yer Görme: Teklif hazırlanacak ihaleye ilişkin yer görme toplantısına katılacak firma yetkilisine refakat etme ve/veya firmayı söz konusu toplantıda temsil etme.
8. Teklifin Hazırlanması: İhale için teknik dosya hazırlamak, finansal teklif için metraj eşliğinde, iş programı, adam saatler ve nakit akış diyagramı içerir maliyet analizini katılımcı firmanın yönetimine sunmak ve alınacak karar gereği teklif rakamına dair finansal dosyayı oluşturmak.
9. İhale Makamı ile İhale Sonrası Yazışmalar: Değerlendirme aşamasında ihale makamının teklif dosyası içeriğine yönelik sorularını cevaplamak.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ