“Bu proje derde derman olmaz.”

İktidarın fiyatları düşürebilmek için gündeme getirdiği konut projesine müteahhitlerden eleştiri geldi. TÜRKİNŞA Başkanı Arslan, “Bu maliyetlerle fiyatlar düşmez” dedi.

İktidarın ev ve kira fiyatlarını düşürebilmek için gündeme getirdiği 150 bin konut projesine müteahhitlerden eleştiri geldi. Türkiye Resmi Sektör İnşaat Müteahhitleri İşveren Sendikası (TÜRKİNŞA) Başkanı Servet Arslan, bu projenin derda derman olmayacağını söyledi.

Arslan, “Maliyet, haziranda bir önceki aya kıyasla yüzde 3.47, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 106.87 yükseldi. Konut fiyatlarının düşmesi, açıklanan inşaat maliyetlerine göre imkânsız” dedi.

Ortada yanıt bekleyen sorular olduğuna dikkat çeken Arslan, “Toplu konut projeleri ile arzu edilen çözüme kavuşmak mümkün olsaydı… 20 senedir alt ve orta gelir grubuna yönelik yapılan 717 bin toplu konuttan sonra ekonomi niye hâlâ bu durumda. 717 bin konutun saramadığı bu yarayı yeni yapılması planlanan 150 bin konut nasıl saracak” sorularını yöneltti.

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/muteahhitlerden-150-bin-konut-projesi-elestirisi-bu-proje-derde-derman-olmaz-1969315

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ